• Po naszym najbliższym spotkaniu (9 grudnia) odbędzie się zbiórka funduszy dla Anieliska (z możliwością płacenia kartą). Będzie możliwość zakupienia pierniczków i mydełek, przygotowanych przez dzieci z naszej świetlicy i domu dziecka. To wydarzenie ważne dla dzieci, bo dzięki niemu czują się częścią wspólnoty i mogą podzielić się tym, co same stworzyły. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych podopiecznych, przypominając, że w grudniu kończą się fundusze dotacyjne i przełom roku – w tym również Święta w domu dziecka i dni wolne od zajęć w świetlicy – to czas, kiedy miejsca te funkcjonują tylko dzięki pomocy ludzi.

 • Również 9 grudnia po spotkaniu będziemy zbierać rzeczy, które przekażemy bezdomnym. Potrzebne są:zimowe ubrania męskie: kurtki, buty, czapki, rękawice, bielizna;jedzenie: suchy prowiant – makarony, ryże konserwy, czekolada;leki: przeciwbólowe, rutinoscorbin, aspiryna.
  •  

  • 16 grudnia zapraszamy na Wigilię wspólnotową. Przyjdźcie koniecznie, byśmy mogli być razem i złożyć sobie życzenia. Wigilijny stół jak zwykle zastawiamy tym, co każdy z nas przyniesie (nie ma możliwości podgrzania potraw).

  • 31  grudnia kończymy rok Sylwestrem w Boskim towarzystwie. Zapisy mailowo: mocni.sylwester@gmail.com lub po najbliższym spotkaniu (sekretariat Centrum nie prowadzi zapisów). Dla posługujących przewidziane zniżki.

  • 6 stycznia odbędą się największe uliczne jasełka – Orszak Trzech Króli, zakończony koncertem zespołu Golec uOrkiestra. Nasza wspólnota jest zaproszona, by aktywnie wziąć udział w tym wydarzeniu. Jeśli macie rodzinę i chcecie razem z nią zaangażować się, organizator ks. Grzegorz Matynia prosi o zgłoszenie się do niego do 27.12.2019.

  • Zbliżające się Święta to okazja do zrobienia bliskim prezentu – zachęcamy, by była to prenumerata Szumu z Nieba – dwumiesięcznika naszego wydawnictwa. Wystarczy zrobić przelew i napisać adres osoby, dla której chcemy zrobić prenumeratę, a dostanie ona w pierwszym numerze specjalny list, w którym będzie wyjaśnione, że ktoś o niej pomyślał i chciał obdarować w taki właśnie sposób. [Posłuchaj Ingi[Prenumerata

   • W związku z miejskim nakazem segregacji śmieci prosimy: jeśli podczas spotkania modlitewnego lub innego wydarzenia, w którym uczestniczysz na terenie parafii, będziesz miał do wyrzucenia jakieś śmieci, trzeba umieścić je w odpowiednim koszu, aby jak najwięcej z nich można było przetworzyć i użyć ponownie. Instrukcję segregowania znajdziecie nad koszami/na koszach oraz [TU].
    •  

    • Na najbliższym spotkaniu będziemy kontynuować naszą formację i dzielić się tym, jak rozumiemy i realizujemy zdanie św. Ignacego: Są różne drogi do doskonałości, bo różne są dary Ducha Świętego.[komentarz o. Remiego.]
     [Instrukcja dzielenia]

     

    • Cały czas pamiętamy w modlitwie o Jarku:

    Wszechmogący Boże, nasz Ojcze,

    Ty dla swojej większej chwały dałeś łódzkiemu Kościołowi
    wspaniałego kapłana i zakonnika, ojca Józefa Kozłowskiego.

    Duch Święty ukształtował go tak, że był dla wszystkich
    wzorem świętości i Twojej ojcowskiej dobroci,
    którą często wyrażał w modlitwie za innych.

    Dlatego prosimy Cię w imieniu Jezusa,
    abyś za wstawiennictwem ojca Józefa Kozłowskiego
    dokonał cudu uzdrowienia Jarka Pankalli
    i jeszcze bardziej rozsławił swoją chwałę i dobroć,
    której bezgranicznie ufamy.

    Ojcze Nasz…

    Zdrowaś Maryjo…

    Ojcze Józefie Kozłowski, wstawiaj się za nami.

    AMEN

     • Dobrego tygodnia!

       ANIA