Rekolekcje ignacjańskie

To rekolekcje zamknięte. Wychodzić można tylko na spacery do ogrodu lub okolicznego lasu. Obowiązuje całkowite milczenie, które ma sprzyjać wewnętrznemu skupieniu. Każdy uczestnik rekolekcji musi codziennie odbyć 4 medytacje według metody św. Ignacego, podczas których rozważa fragmenty Pisma Świętego w odniesieniu do własnego życia. W planie rekolekcji jest też codzienna, 15-minutowa rozmowa z przydzielonym na ten czas kierownikiem duchowym, który ma pomóc we właściwym przeżywaniu modlitwy. Rekolekcje pozwalają każdemu stanąć twarzą w twarz z Panem Bogiem, bez pośredników. Rekolekcje organizujemy w Ośrodku Rekolekcyjnym w Porszewicach pod Łodzią. Każdego roku odbywają się one latem, od końca lipca do początku września, oraz zimą – na przełomie roku. Mamy też jeden termin Fundamentu w maju. W prowadzonych przez nas rekolekcjach ignacjańskich rocznie bierze udział ok. 1200 osób.

Ćwiczenia Duchowe składają się z Fundamentu oraz 4 etapów, zwanych Tygodniami. Nie ma możliwości rozpoczynania

formacji od I Tygodnia lub kolejnych Tygodni – pierwszym etapem ćwiczeń jest Fundament. Pomiędzy poszczególnymi Tygodniami powinniśmy zrobić rok przerwy, aby przeżyte treści wcielić w życie. Nie chodzi o to, by „zaliczać” kolejne Tygodnie, ale faktycznie je realizować w życiu. Poszczególnych Tygodni nie można omijać. Oznacza to, że należy je przeżywać kolejno.

Można natomiast powtarzać przeżyte uprzednio etapy (np. zanim ktoś rozpocznie I Tydzień może kilka razy powtórzyć Fundament; można też po przeżyciu II Tygodnia cofnąć się np. na I Tydzień, a później pojechać na III).

Twórcą rekolekcji ignacjańskich jest św. Ignacy Loyola – patron rekolekcji w Kościele Katolickim i założyciel zakonu jezuitów – dlatego też prowadzącymi są zawsze jezuici. Podczas rekolekcji prowadzonych przez Mocnych w Duchu oprawę muzyczną i modlitewną zapewnia nasz zespół muzyczny.

Tutaj możesz się dowiedzieć o dostępności terminów i wypełnić formularz zgłoszeniowy: KLIK

POSŁUCHAJ: