Modlitwa osłonowa

 

Modlitwa osłonowa jest modlitwą indywidualną w powierzonej nam intencji, która zmienia się co miesiąc. Zawierzamy Bogu dzieła wspólnoty Mocni w Duchu i osoby w nie zaangażowane. Modlitwa obejmuje trzy kręgi intencji: stałe (za duszpasterza, lidera, Radę Grupy, animatorów, nasze spotkania modlitewne, jedność we wspólnocie), czasowe (aktualna formacja w grupie, bieżące wyjazdy ewangelizacyjne, Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, rekolekcje w Porszewicach, seminarium eksternistyczne, różne sesje) oraz własne (sprawy powierzane przez osoby ze wspólnoty, czyli intencje nas samych), przekazywane podczas spotkania modlitewnego lub przez Internet.

Forma modlitwy jest dowolna – zależnie od natchnień Ducha Świętego może to być Koronka do miłosierdzia Bożego, Różaniec, ofiarowanie w danej intencji Mszy św., modlitwa w językach itd.

W modlitwę na stałe zaangażowanych jest ponad 60 osób ze wszystkich wspólnot, działających przy tutejszej parafii. W każdy ostatni poniedziałek miesiąca i w poprzedzającą go niedzielę, trwając na godzinnej modlitwie, oddajemy Panu wszystkie posługi zaangażowane w przebieg Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie i przygotowujemy własne serca na prowadzenie odmawianego wcześniej Różańca. Podczas Mszy św. i adoracji, w dwuosobowych zespołach, wsłuchujemy się w natchnienia Ducha Świętego i oddajemy Panu konkretne potrzeby Kościoła. Dzięki darom empatii i współczucia zostawiamy własne troski, poświęcając się modlitwie za innych.

Jeśli pragniesz doskonalić się w systematycznej modlitwie i masz poczucie odpowiedzialności za dzieła wspólnoty, dołącz do nas! Zapraszamy osoby należące do Mocnych w Duchu lub sympatyzujące z nimi, które rozpoznały w swoim sercu zachętę do takiej modlitewnej troski. Każdy z Was może mieć ogromny wkład w dobro, które pragniemy czynić.

Osoba odpowiedzialna:

Anna Kochan

Kontakt: mocni.oslonowa@gmail.com

POZNAJ NAS BLIŻEJ