Posługa dialogu i kierownictwo duchowe

We wspólnocie Mocni w Duchu oferujemy pomoc osób doświadczonych tym z nas, którzy przeżywają jakieś trudności lub chcą się rozwijać duchowo. Z takiej pomocy można skorzystać w ramach posługi dialogu lub towarzyszenia duchowego w życiu.

Posługa dialogu – polega na możliwości rozmowy z osobą doświadczoną. Jeśli przeżywasz jakieś trudności w wierze, masz problem, o którym chcesz porozmawiać, osoba z naszej wspólnoty pomoże Ci w duchowym spojrzeniu na Twoją sytuację.

Tę posługę prowadzimy w każdy (poza ostatnim w miesiącu) poniedziałek, po spotkaniu wspólnoty Mocni w Duchu. Przyjdź i skorzystaj z zaproszenia, które pada ze sceny podczas końcowych ogłoszeń.

Kierownictwo duchowe – oferujemy je osobom z naszej wspólnoty lub zaprzyjaźnionym z Centrum Mocni w Duchu, które mieszkają w Łodzi lub w jej pobliżu.

Forma towarzyszenia duchowego w życiu przeznaczona jest dla tych, którzy pragną rozwijać się duchowo, pogłębiać swoją wiarę, rozmawiać o sprawach duchowych, uczyć się rozeznawania duchowego, a zatem pragną szukać woli Bożej i wypełniać ją, spotykając się systematycznie z towarzyszem duchowym. Tę funkcję pełnią  przygotowane do tego osoby z naszej wspólnoty. Warunkiem wstępnym, aby móc skorzystać z tej propozycji, jest przebycie co najmniej Fundamentu rekolekcji ignacjańskich.

Posługę koordynuje Ania Pudlarz, która po krótkiej rozmowie z osobą zgłaszającą się, przydziela jej konkretnego towarzysza.

Jeśli spełniasz warunki (przebyte rekolekcje ignacjańskie) i pragniesz duchowego kierownictwa, napisz na adres: kierownik.duchowy@odnowa.jezuici.pl, podając podstawowe informacje o sobie.

WIĘCEJ O TOWARZYSZU DUCHOWYM:

 
 

NA CZYM POLEGA KIEROWNICTWO DUCHOWE: