W Hali Sportowej MOSiR w Krośnie w listopadowy weekend w dniach 09 – 10.11.2019 r. odbyło się IX Podkarpackie Forum Charyzmatyczne, tym razem przeżywane pod hasłem „Zawsze się radujcie!”. Na samym początku nastąpiło zawiązanie wspólnoty, które poprowadził zespół Mocni w Duchu z o. Pawłem Sawiakiem SJ. Konferencję „Porażka i smutek w życiu chrześcijanina” wygłosił Michał Borkowski, „Radość wiary”, przedstawiła Inga Pozorska.

Uczestnicy Forum po przerwie obiadowej odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie wzięli udział w Eucharystii, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej. Trzecią konferencję w tym dniu pt: „Radość strategią Ducha Świętego”  zaprezentowała Karolina Barycka – Kozyra . Ostatnim punktem pierwszego dnia IX Podkarpackiego Forum Charyzmatycznego w Krośnie był Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie, zakończony Apelem Jasnogórskim.

W drugim dniu forum odbyły się się dwie konferencje – „Radość Ewangelii” wygłoszona przez o. Pawła Sawiaka SJ oraz „Zawsze się radujcie – rola świeckich w kościele” zaprezentowana przez abp Józefa Michalika. Następnie zespół Mocni w Duchu poprowadził charyzmatyczną Modlitwę do Ducha Świętego – o radość. Spotkanie zakończyła Eucharystia, którą celebrował abp Adam Szal – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

Zobacz FOTORELACJĘ.

Wszystkie konferencje z IX Podkarpackiego Forum Charyzmatycznego w Krośnie dostępne TUTAJ.

BEATA