Zabiegani

Zabiegany sługa Maryi – taki był Piotr Tomaszewski

W nocy, 1 stycznia 2020 roku, w święto Bożej Rodzicielki odszedł do Pana Piotr Tomaszewski. Sportowiec, społecznik, od lat związany ze wspólnotą „Mocni w Duchu”.

Bez niego nie byłoby Zabieganych, „Biegów po światło wiary, nadziei i miłości” na Jasną Górę, pielgrzymki do Pompejów. Szczególnie kochał Maryję, to ona uratowała go z alkoholizmu i bezdomności. Wszystko co robił, robił dla niej – każdy bieg był biegiem do Matki. Nie rozstawał się z różańcem i nowenną pompejańską.

Patrząc na życie Piotra, wyraźnie widać, jak Bóg czyni cuda. Choć on długo od Boga uciekał, to przyszedł moment, że opowiedział się po stronie Chrystusa, odtąd był mu wierny i otrzymał nowe życie. Swoim przykładem pokazał, że nawrócić można się zawsze – mówił o. Remigiusz Recław SJ podczas pożegnalnej Mszy Świętej w kościele oo. jezuitów 4 stycznia 2020 roku.

Piotr był bardzo skromnym człowiekiem. Mało kto wie, że przed laty ścigał się w grupie kolarskiej, w peletonie ramię w ramię z Królakiem, Szymkowskim, Był mistrzem Polski w jeździe parami, działał w NSZZ „Solidarność”, współtworzył wyścig „Solidarności”. Pracował w ministerstwie sportu za czasów Jacka Kuronia.

Jacek Grabarczyk, lider Zabieganych, wspomina: – Piotrze, gdyby nie ty, wielu z nas nie zostałoby w Kościele. Miałeś głowę zawsze pełną pomysłów, byłeś wszędzie i umiałeś załatwić wszystko. Dziękujemy ci za twoją ewangeliczną „nieletniość”, bo byłeś albo zimny, albo gorący, albo cię kochaliśmy, albo się na ciebie wściekaliśmy. Zawsze stawiałeś przed nami trudne zadania i mówiłeś prawdę. Wierzymy, że jesteś teraz z Maryją, którą tak kochałeś.

Do zobaczenia, Piotrze, po drugiej stronie chmur, na (nie)zabieganych Bożych ścieżkach…

Mocni w Duchu i Zabiegani zapraszają na msze święte gregoriańskie za Piotra. Terminy znajdziecie na fanpage’u Zabieganych: https://www.facebook.com/MocniZabiegani/

.

Justyna

 

Mocni w Duchu mają swoje pasje! Jedną z nich jest bieganie na chwałę Bożą. Zabiegani to grupa, która regularnie trenuje i startuje w różnych zawodach. Podejmują się nie lada wyzwań – dotarli już nawet do Pompejów, zaś każdego roku w maju biegną do Częstochowy, by zanieść i powierzyć Maryi intencje całej wspólnoty.

Lubisz sport? Posługa Zabieganych da Ci możliwość ewangelizacji poprzez Twoje hobby. Obserwuj nas Facebook.

Osoba odpowiedzialna: Jacek Grabarczyk

Kontakt: mocni.zabiegani@gmail.com

POZNAJ NAS BLIŻEJ: