zaloguj się

 

o Mocnych w Duchu

Nasza  wspólnota  powstała jesienią 1987 r., założona przez jezuitę, o. Józefa Kozłowskiego.
Nazwa "Mocni w Duchu" została przyjęta w wyniku rozeznania przeprowadzonego kilka miesięcy później, po IV Akademickim Przeglądzie Piosenki Religijnej, w którym wzięli udział członkowie grupy. Wykonywanym przez nich pieśniom towarzyszyły szczególna moc jednoczenia, radości i miłości. Śpiew stał się okazją uwielbienia Boga i środkiem przepowiadania Dobrej Nowiny o zbawieniu wszystkim zgromadzonym.
To wydarzenie było momentem przełomowym, gdyż przyczyniło się do odkrycia nazwy wspólnoty oraz jej zasadniczego charyzmatu - ewangelizacji i świadectwa wiary (szczególnie poprzez śpiew).

Odkryciu nazwy towarzyszyło także jej zrozumienie - być "Mocnym w Duchu" oznacza nade wszystko pokładać nadzieję w Tym, który nas umacnia.
Moc czy siła nie jest cechą lub przymiotem poszczególnych osób, które, często wyrwane przez Boga z prawdziwego "dołu zagłady", odkrywają szczególne pragnienie dzielenia się otrzymanym i przyjętym darem zbawienia - darem spotkania Żyjącego Pana.
Osobiste przejście "z grzechu do wolności" przynagla nas, aby stać się prawdziwym świadkiem Zmartwychwstałego, i aby dzielić się tym doświadczeniem z innymi ludźmi. Świadectwu temu towarzyszy często szczególna moc, którą "Mocni w Duchu" odkrywają jako darmo dany dar od Boga, a także jako zadanie.

Nasi dotychczasowi Duszpasterze:

                                   
                         
                                                                                                       
1987-2003
o.Józef

Kozłowski SJ
 2003-2005
o. Józef Łągwa SJ
2005-2007
o. Marcin Gryz SJ

 2007-
o. Remigiusz Recław SJ

    
2016-
o. Paweł Sawiak SJ
    

 

 


Zapisz

Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.