zaloguj się

string(783) "Smarty error: [in content:content_en line 695]: syntax error: unrecognized tag: mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US; (Smarty_Compiler.class.php, line 446)" string(119) "Smarty error: [in content:content_en line 695]: syntax error: unrecognized tag '' (Smarty_Compiler.class.php, line 590)"

Spotkanie modlitewne 19 września 2016

 

Słowo: Łk 8, 16-18

Jezus powiedział do tłumów: «Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma».

Interpretacja Słowa Bożego oraz prezentacja posług - materiał wideo.

Na spotkaniu modlitewnym dn. 19.09. zakończyła się formacja wakacyjna. Podczas spotkania Mocnych w Duchu zaprezentowały się dwie posługi: Modlitwa o uzdrowienie (diakonia prorocka) i Modlitwa za miasto.

Diakonia prorocka liczy około 17 członków. Funkcję osoby odpowiedzialnej pełni aktualnie Mirka Kartasińska. Diakonia posługuje przede wszystkim na Mszach Świętych z modlitwą o uzdrowienie. Służy słowem poznania, modlitwą o uzdrowienie. Pan potwierdza obdarowanie członków diakoni znakami, uzdrowieniami, cudami.

Modlitwa za miasto działa od 2004 roku. Funkcję osoby odpowiedzialnej pełni aktualnie Kasia Zommer.  Misją grupy jest modlitwa za Łódź. Posługa potrzebuje armii ludzi. Uczestnicy wychodzą na miasto w grupkach 2-3 osobowych i modlą się w konkretnych miejscach, za określone sprawy. Obejmują modlitwą m.in. władze miasta, urzędy, szkoły.

Światło stawia się na świeczniku, aby świeciło. Nie chowa się go pod korcem. Jednym z celów formacji była mobilizacja każdego członka naszej wspólnoty do przyłączenia się do wybranej posługi. Jaką grupę rozeznałeś dla siebie? Gdzie może uaktywnić się Twoje obdarowanie i talenty, gdzie może zabłysnąć światło, które masz od Pana? Czy znalazłeś swoje miejsce zaangażowania w Mocnych w Duchu?

                                                                                                                                                                            opr. kk


Spotkanie modlitewne 12 września 2016

 

Słowo: Iz 52, 7-10, 12

O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie, który mówi do Syjonu: «Twój Bóg zaczął królować». Głos! Twoi strażnicy podnoszą głos, razem wznoszą okrzyki radosne, bo oglądają na własne oczy powrót Pana na Syjon. Zabrzmijcie radosnym śpiewaniem, wszystkie ruiny Jeruzalem! Bo Pan pocieszył swój lud, odkupił Jeruzalem. Pan obnażył już swe ramię święte na oczach wszystkich narodów; i wszystkie krańce ziemi zobaczą zbawienie naszego Boga. Bo wyjdziecie nie jakby w nagłym pośpiechu ani nie pójdziecie jakby w ucieczce. Raczej Pan pójdzie przed wami i Bóg Izraela zamknie wasz pochód.

Interpretacja Słowa Bożego oraz prezentacja posług - materiał wideo.

Podczas spotkania Mocnych w Duchu zaprezentowały się trzy posługi: Dystrybucja, Zespół Posłani w Duchu i Anielisko.

W tym fragmencie Ewangelii Bóg posyła nas z dobrą nowiną. Nie pozwala nam stać w miejscu. Nieustająco działa i ponagla nas, byśmy mu służyli i dzielili się dobrem, które dostaliśmy od Niego. Pan mówi, że Jego lud powinien być radosny i nieść dobrą nowinę innym: słabszym, chorym, zagubionym. Dopiero wtedy w Chrystusie możemy doświadczyć pełni.

Podczas spotkania zaprezentowały się trzy posługi modlitewne:

Zespół Posłani w Duchu - zespół ewangelizuje i wyjeżdża w okolice Łodzi do innych parafii - posługa śpiewem i grą na instrumentach w parafiach: podczas mszy o uzdrowienie, Adoracji Najświętszego Sakramentu i rekolekcji - posługa dla dzieci w szpitalach i oprawa ślubów - próby w każdy czwartek o 19.00 - kontakt : Andżelika Bednarczyk 502031238

Dystrybucja - sprzedaż książek Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym podczas Mszy o uzdrowienie, Większych imprez ewangelizacyjnych tj. Forum Charyzmatyczne i Czuwanie. - możliwość ewangelizacji i niesienia dobrej nowiny innym - kontakt: Ania Pudlarz i Jarek Pankalla (osrodek.wydawnictwo@gmail.com )

Anielisko - opieka nad dziećmi w godz. 12-19 w świetlicy Anielisko przy ul. Sienkiewicza 60 - możliwość miłowania Boga w potrzebujących dzieciach - wolontariat w Domu Anielsko - kontakt: Dorota Puchowicz (stow.mocni@wp.pl) 

opr. dk
Spotkanie modlitewne 05 września 2016

 

Słowo: Łk 10, 1-6

Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was.»

Interpretacja Słowa Bożego oraz prezentacja posług - materiał wideo.

Podczas spotkania Mocnych w Duchu zaprezentowały się trzy grupy modlitewne: modlitwa o pokój, wstawinnicza z rozeznaniem i miłosierdzia.

   05/09/2016r. podczas spotkania Mocnych w Duchu zaprezentowały się trzy grupy modlitewne. Punktem wyjścia był fragment o posłaniu siedemdziesięciu dwóch (Łk 10,1-6.8 oraz Łk 10,17.20).
   GRUPA MODLITWY O POKÓJ zrodziła się 1,5 roku temu jako owoc rekolekcji ignacjańskich Eweliny Salnik. Aktualnie codziennie dziesiątkę różańca w intencji modlitwy o pokój na całym świecie odmawia 10 osób. „Chodzi o pokój dzięki któremu można wprowadzać miłość w trudne sytuacje i rozprzestrzeniać ją dalej”. Jeśli chcesz dołączyć do grupy modlitwy o pokój, wyślij e-maila: ewelina.salnik@gmail.com
   GRUPA MODLITWY WSTAWIENNICZEJ Z ROZEZNANIEM polegająca na słuchaniu i pełnieniu woli Bożej spotyka się w każdy poniedziałek w godz. 17.00-18.00 w sali św. Krzysztofa. Jeśli chcesz wesprzeć grono wystawienników, napisz wiadomość: mwd.wstawiennicza@gmail.com
   DOM MIŁOSIERDZIA to posługa modlitwy o uwolnienie według 5-ciu kluczy Neal’a Lozano. Modlitwa ta odcina kłamstwa złego ducha oraz pozwala odnaleźć naszą tożsamość jako syna/córki Bożego. Jeśli chcesz skorzystać z modlitwy napisz wiadomość: 111@odnowa.jezuici.pl  Więcej informacji o posłudze znajduje się tutaj: http://www.dom.jezuici.pl/
   Na zakończenie spotkania modliliśmy się za ludzi będących w strapieniu. Przez ten tydzień ma im towarzyszyć Ps 121
   Jeśli nie miałeś/łaś okazji uczestniczyć w spotkaniu, zachęcam Cię do obejrzenia relacji.Spotkanie modlitewne 22 sierpnia 2016

 

Słowo: Pwt 31, 6-8

Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci». Zawołał potem Mojżesz Jozuego i rzekł mu na oczach całego Izraela: «Bądź mężny i mocny, bo ty wkroczysz z tym narodem do ziemi, którą poprzysiągł Pan dać ich przodkom, i wprowadzisz ich w jej posiadanie. Sam Pan, który pójdzie przed tobą, On będzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci. Nie lękaj się i nie drżyj!»

              2 Kor 2, 14-17

Lecz Bogu niech będą dzięki za to, że pozwala nam zawsze zwyciężać w Chrystusie i roznosić po wszystkich miejscach woń Jego poznania. Jesteśmy bowiem miłą Bogu wonnością Chrystusa zarówno dla tych, którzy dostępują zbawienia, jak i dla tych, którzy idą na zatracenie; dla jednych jest to zapach śmiercionośny - na śmierć, dla drugich zapach ożywiający - na życie. A któż temu sprosta?  Nie jesteśmy bowiem jak wielu, którzy kupczą słowem Bożym, lecz ze szczerości, jak od Boga mówimy w Chrystusie przed Bogiem.

 Interpretacja Słowa Bożego oraz prezentacja posług - materiał wideo.

Podczas dzisiejszego spotkania, w kontekście wybranego Słowa Bożego, zaprezentowały się 2 posługi: liturgiczna i grupa męska.

Posługę liturgiczną przedstawił Artur. Na wstępie zaznaczył, że  mężczyzna podobnie jak kobieta prawdziwą tożsamość odnajduje w Bogu. Zawsze trzeba patrzeć na Chrystusa, w Chrystusie zwycięstwo. Jednym z atrybutów ministranta jest kadzidło. Ministrant  staje przed Bogiem z kadzidłem, oznacza to, że ma się spalać w Duchu Świętym dla Boga. Ubrany jest w komże lub albe. Wykonuje proste czynności: przynosi dary na ołtarz, rozdaje Komunię Świętą, czyta Słowo Boże. Podczas posługi na Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie adoruje Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, modli się za osoby, które przyjmują Ciało Chrystusa, za rodzinę.

Grupę męską zaprezentował Rafał.  Mężczyzna powinien być mężny, odważny, jego nieodłączny atrybut to Różaniec. Członek grupy przede wszystkim posługuje modlitwą: za księży, wspólnoty, parafie, dzieci nienarodzone, Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym, dzieła podejmowane we wspólnocie, o wypełnienie woli Bożej w życiu. Panowie w swoim męskim gronie uzupełniają się, idą razem za Chrystusem, walczą o Boże Królestwo, adorują Chrystusa przed Najświętszym Sakramentem.

                                                                                                                                                                            opr. kk


 


Spotkanie modlitewne 15 sierpnia 2016

Słowo: Łk 18, 1-8

Powiedział im też przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: "Obroń mnie przed moim przeciwnikiem!" Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: "Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie"».
I Pan dodał: «Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

Interpretacja Słowa Bożego oraz prezentacja posług – materiał wideo.

 

W tym fragmencie Ewangelii Jezus wzywa nas do wytrwałej modlitwy, bo tylko taka modlitwa ma moc i przynosi owoce.

Podczas spotkania zaprezentowały się trzy posługi modlitewne: modlitwa osłonowa Mszy Św. o uzdrowienie (balkonowa), modlitwa osłonowa za grupę Mocnych oraz modlitwa intencji z zewnątrz.


Modlitwa osłonowa Mszy Św. o uzdrowienie:

- grupa liczy ok.13 osób

- posługa odpowiedzialna za omodlenie wszelkich spraw osób przychodzących i posługujących podczas Mszy Św. O uzdrowienie

- prowadzenie różańca przed mszą

- kontakt: Anna Rozpędek anna.rozpedek@wp.pl


Modlitwa intencji z zewnątrz:

- Można modlić się w domu, wszędzie gdzie jesteś.

- grupa modli się za intencje osób przysyłających intencje e-mailem, SMS-em czy składanych pisemnie na kartkach.

- kontakt: Witek Popławski i Dorota Piasek wstawiennicza1@gmail.com


Modlitwa osłonowa za grupę Mocnych:

- posługa modli się za Mocnych w Duchu o miłość i jedność grupy, za wszystkie dzieła Ośrodka: rekolekcje, seminaria odnowy, wyjazdy SOS, pracowników ośrodka.

- kontakt: Monika Krajewska mocni.oslonowa@gmail.com

 

Wszystkie posługi modlitewne uczą wytrwałości i dialogu z Bogiem, naszym Najukochańszym Ojcem. Każdy z nas umie się modlić, dlatego serdecznie Was zachęcamy do jednej z tych posług, abyś przysłużył się Panu modląc się za innych. Daj coś z siebie a Bóg odda Tobie z nawiązką. Bądź rycerzem Pana i módl się.

 

opr.dk


 

Spotkanie modlitewne 08 sierpnia 2016

Słowo: Iz 40, 28-31

Czy nie wiesz tego? Czyś nie słyszał? Pan - to Bóg wieczny, Stwórca krańców ziemi. On się nie męczy ani nie nuży, Jego mądrość jest niezgłębiona. On dodaje mocy zmęczonemu i pomnaża siły omdlałego. Chłopcy się męczą i nużą, chwieją się słabnąc młodzieńcy, lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą.

Interpretacja Słowa Bożego oraz prezentacja posług – materiał wideo.

Podczas dzisiejszego spotkania zaprezentowała się grupa medialna oraz Mocni w Duchu - Zabiegani. Zdjęcia z naszej wspólnej modlitwy są dostępne na stronie http://wspolnota.mocniwduchu.pl/gallery/albumy_zdjec/ROK-2016/spotkanie_08_08_2016/70.

Pierwsza z posług odpowiada między innymi za przygotowywanie relacji ze spotkań, wywiadów wideo, grafik, które pojawiają się przy okazji różnych wydarzeń z życia wspólnoty. Grupa medialna prowadzi stronę internetową naszej wspólnoty (http://wspolnota.mocniwduchu.pl/)  oraz facebooka (https://pl-pl.facebook.com/mocniwduchu/). Zajmuje się także przygotowywaniem relacji  fotograficznych, wywiadów, które są związane z ważnymi wydarzeniami sportowymi,  uroczystościami takimi jak np. Zesłanie Ducha Świętego, czy forum charyzmatyczne.

Mocni w Duchu – Zabiegani to przykład posługi, która dba o aktywny wymiar wiary. Sportowa grupa Mocnych występuje w koszulkach z logo naszej wspólnoty i bierze udział w pielgrzymkach rowerowych i biegowych, a także w rozmaitych wydarzeniach sportowych, które mają miejsce w Łodzi oraz w innych miejscach Polski i świata. To jedna z najbardziej medialnych posług w naszej wspólnocie – systematycznie uzupełnia informacje o swoich aktywnościach i ogólnodostępnych wydarzeniach sportowych, w których każdy może wziąć udział. Zapraszamy Was do polubienia strony prowadzonej przez sympatyków sportu - https://www.facebook.com/MocniZabiegani/.

/kajo/

Podczas spotkania Mocnych w Duchu 08.08.2016. Każdy z uczestników został skonfrontowany z pytaniem co dają mu poniedziałkowe spotkania/ dlaczego warto na nie przychodzić? Otrzymaliśmy 254 głosów zwrotnych. Najliczniejszym owocem (55-krotnym) jest RADOŚĆ I SZCZĘŚCIE („Boża radość”, „Radość wspólnej modlitwy”, „Życie w radości poprzez moc miłości”). Drugim „Mocnym owocem”(48 wskazań) jest MOC/WZMOCNIENIE/NATCHNIENIE DO ŻYCIA/ MOTYWACJA („Siła do walki”, „Pewność Bożej obecności”). Na trzecim miejscu uplasował się POKÓJ W SERCU I POKÓJ DUCHA (25 opinii). Mocni w Duchu zapewniają również: nadzieję, poczucie wspólnoty, doświadczenie jedności w różnorodności, miłość, wiarę w Boga, ludzi i siebie, przemianę serca, przełamywanie swoich granic, odwagę, odświeżenie spojrzenia, spotkanie z Tatą, napełnienie Duchem Świętym, życie, wolność, modlitwę, prawdę (w tym prawdę o sobie) i wiele wiele więcej.

Brzmi wspaniale! A to wszystko za darmo i co tydzień. Jeśli jeszcze wahasz się czy przyjść – zaryzykuj! Nic nie tracisz a możesz „otrzymać skrzydła” i „siłę na cały tydzień”. Zapraszamy każdą i każdego z Was w poniedziałki (oprócz ostatnich poniedziałków m-ca -> Msza o uzdrowienie o 19.00 w kościele) na godz. 19.00 do sali teatralnej przy ul. Sienkiewicza 60.

/Basia/


 

Spotkanie modlitewne 01 sierpnia 2016

Słowo: Kol 3, 12-24

Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy! Na to zaś wszystko [przyobleczcie] miłość, która jest więzią doskonałości. A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni! Słowo Chrystusa niech w was przebywa z [całym swym] bogactwem: z wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach. I wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko [czyńcie] w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego.Żony bądźcie poddane mężom, jak przystało w Panu. Mężowie, miłujcie żony i nie bądźcie dla nich przykrymi!  Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim, bo to jest miłe w Panu. Ojcowie, nie rozdrażniajcie waszych dzieci, aby nie traciły ducha. Niewolnicy, bądźcie we wszystkim posłuszni doczesnym panom, nie służąc tylko dla oka, jak gdybyście się mieli ludziom przypodobać, lecz w szczerości serca, bojąc się [prawdziwego] Pana. Cokolwiek czynicie, z serca wykonujcie jak dla Pana, a nie dla ludzi, świadomi, że od Pana otrzymacie dziedzictwo [wiekuiste] jako zapłatę. Służycie Chrystusowi jako Panu!

Interpretacja Słowa Bożego oraz prezentacja posług - materiał wideo.

"Żony bądźcie poddane mężom, jak przystało w Panu. Mężowie, miłujcie żony i nie bądźcie dla nich przykrymi!". Podczas Pielgrzymki do Polski w związku z obchodzonymi Światowymi Dniami Młodzieży Papież Franciszek zwrócił się do małżeństw o stosowanie trzech słów "Proszę", "Dziękuje", "Przepraszam".

Nasza wspólnota zaprezentowała Posługę Formacji Małżeństw oraz Spotkania modlitewne dla rodzin z dziećmi. Formację małżeństw prowadzą Hubert i Joanna Maciejewscy a spotkania modlitewne dla rodzin z dziećmi Jacek i Joanna Grabarczykowie. Spotkania modlitewne dla rodzin z dziećmi odbywają się raz w miesiącu w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.45 i trwają 45 minut.

  

Spotkanie modlitewne 18 lipca 2016

Słowo: Iz 11, 6-9

Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem,
pantera z koźlęciem razem leżeć będą,
cielę i lew paść się będą społem
i mały chłopiec będzie je poganiał.
Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie,
młode ich razem będą legały.
Lew też jak wół będzie jadał słomę.
Niemowlę igrać będzie na norze kobry,
dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii.
Zła czynić nie będą ani zgubnie działać
po całej świętej mej górze,
bo kraj się napełni znajomością Pana,
na kształt wód, które przepełniają morze

Interpretacja Słowa Bożego oraz prezentacja posług - materiał wideo.

Na dzisiejszym spotkaniu gościliśmy część uczestników MAGIS 2016 z różnych krajów. Modlitwa uwielbienia Boga płynęła w języku

Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.