zaloguj się

Telefon modlitewny  


Prezentacja posługi „Telefon modlitewny” na spotkaniu modlitewnym w dniu 11.07.2016 - materiał wideo.

Telefon posługuje we:
środy i czwartki
w godzinach  od 17.00 do 20.00.
nr tel.: (+ 48) 42 288 11 59

____________________________________________

Telefon modlitewny nie jest telefonem zaufania, ponieważ wszystko co czynimy czynimy w modlitwie, w zasłuchaniu w to co chce zdziałać Pan dla osoby dzwoniącej, ale również dla nas. Jest to modlitwa wstawiennicza z nałożeniem rąk, ale zamiast rąk używamy łączy telefonicznych. Każdą sprawę, każdy aspekt w modlitwie zanosimy do światła, upraszamy Bożego Miłosierdzia, wszelkie łaski, ale także rozeznajemy co ważne jest, aby człowiek przyjął do swojego serca. Proponujemy różne formacje, aby wzrastać w wierze, szukamy pobliskich wspólnot, zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach.

____________________________________________

Telefon modlitewny jest stosunkowo młodą posługą, która zaczęła swoje funkcjonowanie w czerwcu 2012 roku. Myśl o takiej formie głoszenia powstała w czasie skupienia  wspólnoty, podczas którego zastanawialiśmy się nowymi drogami ewangelizacji. W wielu sercach zapłonęło pragnienie jeszcze  głębszego szerzenia Dobrej Nowiny w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem.  Właśnie ten element jest charakterystyczny dla telefonu modlitewnego. Jest to przede wszystkim „ spotkanie” dwóch serc, w otwartości,  w zasłuchaniu, w pokorze, w nadziei,  a co najważniejsze intymności. To właśnie pokora jest matką, która nas prowadzi w tej posłudze, abyśmy zapatrzeni w Jezusa przyprowadzali zbłąkane dusze do źródła jakim jest MIŁOŚĆ, nasz Dobry Bóg. Miłość uzdrawiająca, uwalniająca.

Na ten moment w telefonie modlitewnym posługują w większości osoby z Mocnych w Duchu, jest też osoba ze wspólnoty W Sercu Jezusa. Telefon działa w każdą środę  od godziny 16.00 do 19.00 oraz czwartek od 17.00 do 20.00. Zazwyczaj na dyżurze obsługujemy dwie linie telefoniczne i modlimy się wstawienniczo. Dzwonią do nas ludzie z całej Polski, a także Europy. Wszystkie intencje są zapisywane, omadlane pod koniec danego dnia oraz zanoszone przed ołtarz w Eucharystii z intencją o uzdrowienie, która odbywa się w kościele Jezuitów w Łodzi w każdą ostatnią niedzielę i poniedziałek miesiąca.

W telefonie modlitewnym są osoby, które posługują regularnie, ale także takie, którym trudno określić stałe posługiwanie. Wówczas kiedy tylko tworzy się przestrzeń w ich kalendarzu przychodzą.

Osoby, które chciałyby posługiwać muszą być ustabilizowane duchowo. Najpotrzebniejsze do tej posługi jest serce oraz wiara, w nie swoje umiejętności, ale w miłość Jezusa. Wiara w to, że On kocha każdego najbardziej na świecie i chce, aby każdy żył zanurzony w Jego Miłości. Niewątpliwe istotne jest, aby  rozpoznać, że ta posługa jest dla nas, że się w niej odnajduje. Muszę zadać sobie pytanie czy ważna jest dla mnie ta osoba, czy ja chcę patrzeć na nią oczyma Jezusa,  czy chcę z taką cierpliwością słuchać. Trzeba dać wypowiedzieć się osobie dzwoniącej, bo posługa to nie akord, choć zdarza się, że właściwym jest postawienie granic. Stanowczo, ale w łagodności. Na pewno taką chęć posługi należy  uzgodnić z duszpasterzem bądź liderem grupy oraz osobą odpowiedzialną za tę posługę.

______________________________________

Osobą odpowiedzialną jest Marta Szewczyk.

Kontakt mailowy: telefon.modlitewny@gmail.com

Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.