zaloguj się

Modlitwa za kapłanów

Prezentacja posługi „Modlitwa za kapłanów” na spotkaniu modlitewnym w dniu 11.07.2016 - materiał wideo.

Osobą odpowiedzialną za grupę jest Agnieszka Żukocińska zukot@o2.pl i Tomasz Grzegorek tomasz.zeglarz@wp.pl.

Kontakt i składanie intencji: na spotkaniach Mocnych w Duchu, w każdy poniedziałek (Sala Teatralna) lub na adres mailowy: mocni.modlitwa.za.kaplanow@gmail.com.

Zaproszenie do włączenia się w posługę i informacja o spotkaniach:
Jeśli czujesz poruszenie serca, pragnienie i potrzebę modlitwy za kapłanów, zapraszamy, przyłącz się do nas! Jezus Ciebie potrzebuje!
Spotykamy się raz na dwa miesiące, w 3 lub 4 czwartek miesiąca, na ul. Sienkiewicza 60 (najczęściej w sekretariacie Ośrodka Odnowy Życia w Duchu Świętym lub w Sali Matki Bożej), o godz. 19.00.
[W naszą posługę włączone są również osoby spoza Wspólnoty.]

Prezentacja posługi:
Grupa Modlitwy Wstawienniczej w Intencji Kapłanów w naszej Wspólnocie powstała w czerwcu 2009 roku.
Była odpowiedzią, poruszeniem serc, na wezwanie Ojca Świętego Benedykta XVI, który 19 czerwca 2009 roku zainaugurował Rok Kapłański.
Nasza posługa, to indywidualna, cicha modlitwa każdego z nas. Zamykamy w Miłosiernym Sercu Jezusa Ojca Świętego, każde serce kapłańskie i konsekrowane. Prosimy, za tymi, których Pan wybrał, przez wstawiennictwo Maryi. Każdy modli się tak, jak mu serce podpowiada: ofiarujemy Msze św., modlimy się spontanicznie, modlitwą w językach, Różańcem, Koronką do Miłosierdzia Bożego, czy konkretną modlitwą w intencji kapłanów, która kiedyś powstała i została spisana. Mamy 26 intencji stałych, które wymieniamy co miesiąc (jedną intencję niosą przynajmniej dwie osoby). Ogarniamy także naszą modlitwą konkretne wydarzenia roku liturgicznego i związaną z nimi posługę kapłanów. Przyjmujemy również intencje z prośbą o modlitwę za konkretnych kapłanów czy osoby konsekrowane (takie intencje niosą minimum cztery osoby, przez okres jednego tygodnia lub dłużej).

Propozycje modlitwy:

Św. S. Faustyny, z Jej "Dzienniczka", w której ogarnia Ona nie tylko kapłanów, ale i cały Kościół:

(1052) O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niech moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana - bo Ty wszystko możesz. Amen.

Modlitwa za kapłanów do Ducha Świętego, razem z Matką Boską Kapłańską:

Duchu Święty, Duchu Mądrości, prowadź kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Światłości, oświecaj kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Czystości, uświęcaj kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Mocy, wspieraj kapłanów;
Duchu Święty, Duchu Boży spraw, by kapłani ożywieni i umocnieni Twoją łaską, nieśli słowo prawdy i błogosławieństwo pokoju na cały świat. Niech ogień Świętej miłości rozpala ich serca, by w płomieniach tej miłości oczyszczali i uświęcali dusze.
Duchu Święty, powierzamy Ci serca kapłańskie; ukształtuj je na wzór Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Amen.


Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.