zaloguj się

Modlitwa za intencje z zewnątrz oraz za pokój

 Tutaj można wpisać inne intencje, które kierowane są do nas od różnych osób z zewnątrz. Napisz swoją intencję - trafi ona do zespołu modlitwy wstawienniczej.

Prezentacja posługi "Modlitwa za intencje z zewnątrz" na spotkaniu
modlitewnym w dniu 15.08.2016 - materiał wideo.

Prezentacja posługi "Modlitwa o pokój" na spotkaniu
modlitewnym w dniu 05.09.2016 - materiał wideo.

GRUPA MODLITWY O POKÓJ zrodziła się 1,5 roku temu jako owoc rekolekcji ignacjańskich Eweliny Salnik. Aktualnie codziennie dziesiątkę różańca w intencji modlitwy o pokój na całym świecie odmawia 10 osób. „Chodzi o pokój dzięki któremu można wprowadzać miłość w trudne sytuacje i rozprzestrzeniać ją dalej”. Jeśli chcesz dołączyć do grupy modlitwy o pokój, wyślij e-maila: ewelina.salnik@gmail.com


Osoba odpowiedzialna za całą grupę modlitwy wstawienniczej
intencji z zewnątrz to: Beata Pawlicka.

Osobą odpowiedzialną za grono osób modlących się o pokój jest Ewelina Salnik.

Kontakt: na spotkaniu modlitewnym w poniedziałki o g. 19 (sala Teatralna), lub pod adresem e-mail:

wstawiennicza1[at]gmail.com

Kontakt (do odpowiedzialnej za modlitwę o pokój)modlitwaopokoj[at]gmail.com

 Przy wysyłaniu wiadomości zamień w adresie [at] na @.


Grupa powstała w 2004 r., podczas skupienia w Andrzejowie, które było czasem wyboru nowego lidera i rozpoznawania dalszej drogi wspólnoty. Obecnie w grupie czynnie uczestniczy ok. 40 osób. 

Tę formę modlitwy wstawienniczej wybrały osoby, które odczytują w sobie pragnienia służby Bogu i bliźniemu i którym odpowiada ten rodzaj "cichego" wstawiennictwa. Osoby posługujące podejmują nieustanną formację duchową we wspólnocie, ważna jest dbałość o osobistą modlitwę i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Grupa modli się w intencjach kierowanych do nas z zewnątrz - są one składane podczas naszych spotkań modlitewnych, przekazywane przez internet, telefonicznie lub zapisane na kartkach i oddawane bezpośrednio osobom posługującym.

Każda z osób modlących się wybiera i deklaruje własną formę modlitwy - najczęściej jest to eucharystia, różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego. Podczas modlitwy upraszamy także o światło Ducha Świętego, o poznanie dotyczące każdej intencji. Zawsze najważniejsze jest szukanie i wypełnienie woli Bożej wobec tych, którzy proszą o modlitwę. Cicha posługa w codziennej modlitwie w danej intencji łączy się również z pamiecią o sobie nawzajem, o tych z którymi razem się modlimy.

Grupa przyjmuje intencje do modlitwy na okres 1 tygodnia. Po tygodniowej modlitwie intencje odkładane są ad acta, aby złożyć je podczas mszy z modlitwą o uzdrowienie (na koniec każdego miesiąca). Jeżeli ktoś z modlących się otrzymał szczególne poruszenie, by modlić się dłużej, indywidualnie podejmuje decyzję o dalszym trwaniu modlitwy.
Natomiast jeśli osoba zgłaszająca intencję, po tygodniu modlitwy uważa, iż potrzeba dłuższego wstawiennictwa, powinna od nowa złożyć daną intencję do grupy.

W naszej grupie jest grono osób, które codziennie modlą się modlitwą różańcową w intencji szeroko rozumianego pokoju, zarówno między narodami jak i w sferze ducha. Wspieramy modlitwą każdego: siebie nawzajem, naszych najbliższych, współpracowników, czy też braci i siostry z Polski i zza zagranicy. Celem naszej modlitwy jest, by na świecie, w sercu każdego człowieka zagościł Boży pokój - w Ewangelii Św. Jana (14,27), Pan mówi: "pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam"... . Naszą intencję zawierzamy Bogu przez ręce Maryi - każdy odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca, w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Zachęcamy każdego, kto poczuje w sercu pragnienie modlitwy o pokój. Nie wymaga to wielkiego zaangażowania - wystarczy kilka minut dziennie... . Wizja życia bez stresu, w pokoju, z każdym napotkanym człowiekiem wydaje się wykraczać poza nasze śmiałe wyobrażenia. Jednak dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych! Dlatego zachęcam do trwania z ufnością i nadzieją w modlitwie.

Grupa modli się także w intencjach stałych:

- za wszystkie osoby z grupy modlitwy wstawienniczej oraz ich rodziny, 
- o pragnienie Boga w sercu wszystkich osób objętych modlitwą, 
- o jedność w grupie modlitwy wstawienniczej,- o światło Ducha Świętego,
- o wieczystą adorację,


Zapraszamy także inne osoby, wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się poprzez swoją modlitwę w ten rodzaj służby drugiemu czlowiekowi, aby dołączyli do naszej grupy modlitwy wstawienniczej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do osób odpowiedzialnych za posługę.

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.