zaloguj się

Modlitwa wstawiennicza

Wstawiennictwo jest modlitwą prośby, która bardzo przybliża nas do modlitwy Jezusa.
On jest jedynym wstawiającym się u Ojca za wszystkich ludzi, a w szczególności za grzeszników.
On jest Tym, który „zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby wstawiać się za nimi” (Hbr 7, 25).
Sam Duch Święty „przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą” (Rz 8, 26-27).

Prezentacja posługi "Modlitwa wstawiennicza z rozeznaniem" na spotkaniu
modlitewnym w dniu 05.09.2016 - materiał wideo.

GRUPA MODLITWY WSTAWIENNICZEJ Z ROZEZNANIEM polegająca na słuchaniu i pełnieniu woli Bożej spotyka się w każdy poniedziałek w godz. 17.00-18.00 w sali św. Krzysztofa. Jeśli chcesz wesprzeć grono wystawienników, napisz wiadomość: mwd.wstawiennicza@gmail.com

Wstawiać się za innymi, prosić za nich, jest od czasów Abrahama – czymś właściwym dla serca ukształtowanego według miłosierdzia Bożego. W czasie Kościoła wstawiennictwo chrześcijańskie uczestniczy we wstawiennictwie Chrystusa: jest wyrazem komunii świętych. We wstawiennictwie ten, kto się modli, „ma na oku nie tylko własne sprawy, ale też i drugich” (Flp 2,4), do tego stopnia, aby modlił się za tych, którzy wyrządzają mu zło.

Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie przeżywały bardzo głęboko tę formę dzielenia się. Paweł Apostoł pozwala im uczestniczyć w ten sposób w swoim posługiwaniu Ewangelii, ale też wstawia się za nimi. Wstawiennictwo chrześcijan nie zna granic: "za wszystkich ludzi, za królów i za wszystkich sprawujących władzę" (1 Tm 2, 1-2), za prześladowców, za zbawienie tych, którzy odrzucają Ewangelię.

Posługi związane z modlitwą wstawienniczą u nas w grupie:

1. Modlitwa osłonowa za grupę
2. Modlitwa za intencje z zewnątrz oraz za pokój

3. Modlitwa za kapłanów
4. Modlitwa indywidualna z rozeznaniem
5. Modlitwa indywidualna przed mszami o uzdrowienie
6. Prowadzenie modlitwy podczas  mszy św. o uzdrowienie 

7. Modlitwa osłonowa w czasie mszy św. z modlitwą o uzdrowienie
8. Modlitwa o uwolnienie wg. 5 kluczy Neala Lozano
9Modlitwa za miastoWydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.