zaloguj się

Modlitwa osłonowa za grupę 

_____________________________________________________________________________
 Osobą odpowiedzialną za grupę jest Jola Kacprzak

  Kontakt: mocni.oslonowa[at]gmail.com
  Przy wysyłaniu wiadomości zamień w adresie [at] na @

_____________________________________________________________________________
Prezentacja posługi "Modlitwa osłonowa za grupę " na spotkaniu modlitewnym w dniu 15.08.2016

Modlimy się wstawienniczo w intencjach wspólnoty Mocni w Duchu - za dzieła, osoby i w intencjach związanych z naszą grupą. Modlitwa obejmuje trzy kręgi intencji:

•    intencje stałe - za duszpasterza, lidera, Radę Grupy, animatorów, nasze spotkania modlitewne, jedność we wspólnocie – w tych intencjach modlimy się niezależnie od okoliczności i czasu; 
•    intencje czasowe - aktualna formacja w grupie, bieżące wyjazdy ewangelizacyjne, wydarzenia Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym (msze z modlitwą o uzdrowienie, rekolekcje w Porszewicach, seminarium eksternistyczne, różne sesje) - te intencje są modyfikowane i dołączane zgodnie z aktualnymi wydarzeniami;
•    intencje własne - tzw. pogotowie modlitewne - sprawy powierzane naszej modlitwie przez osoby należące do wpólnoty, czyli intencje nas samych - są one przekazywane na spotkaniu lub przez internet. 


Uwaga!
Wszystkie pozostałe intencje - za naszych bliskich, znajomych lub otrzymane od innych osób, kierujemy do grupy modlitwy wstawienniczej - "intencje z zewnątrz".


Kto może do nas dołączyć? - każdy kto pragnie osłaniać modlitewnie działalność wspólnoty. Każdy kto pragnie ćwiczyć się w wierności systematycznej modlitwie.

Pamiętaj, że systematyczna modlitwa pozwoli Ci rozwinąć wrażliwość na natchnienia Ducha Świętego, a dobro które wydarzy się za Twoim wstawiennictwem nie zostanie zapomniane :)

Zapraszamy przede wszystkim osoby należące do wspólnoty, które rozpoznały w swoim sercu zachętę do takiej modlitewnej troski, ale również osoby sympatyzujące z Mocnymi.
Do tej modlitwy zaproszony jest każdy, kto nosi poczucie odpowiedzialności za dzieła wspólnoty i członków. 

Jak się modlimy? - modlitwa osłonowa jest modlitwą indywidualną. Osoby modlą się w powierzonym kierunku modlitwy przez miesiąc, później następuje zmiana intencji. Forma modlitwy jest dowolna - może to być Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec, ofiarowanie w danej intencji mszy świętej, modlitwa w językach itp. Zachęcamy do słuchania, jak nas prowadzi w modlitwie Duch Święty, do jakiej formy i czasu modlitwy nas zaprasza. Starajmy się wytrwać w tym, co rozpoznaliśmy przynajmniej przez jakiś czas. Stała forma pomaga nam być wiernymi w naszej posłudze.

Na zakończenie proponujemy odmówić Chwała Ojcu... jako uwielbienie Boga i znak jedności ze wszystkimi, którzy się modlą w naszej grupie.

Zachęcamy do włączenia się do posługi i działalność wspólnoty.

W modlitwę na stałe zaangażowanych jest obecnie ponad 60 osób.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w modlitwę za naszą grupę, proszę o kontakt ze mną - w poniedziałki, podczas każdego spotkania modlitewnego.

Zapraszamy i dziękujemy za każdego z Was! Stanowicie ważną i integralną część każdego podejmowanego przez nas dzieła czy posługi, niewidoczni, ale jakże skuteczni.

Joanna

ZapiszZapiszZapisz

Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.