zaloguj się

Nasz pierwszy duszpasterz - o. Józef Kozłowski SJ

"Panie, spraw, aby z tych których mi dałeś, nikt nie zginął" 
- to było pragnienie serca i nieustająca modlitwa ojca Józefa. 

Ojciec Józef był duszpasterzem naszej wspólnoty od początku jej istnienia.
Odszedł do Pana 29 maja 2003 r. w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Ojciec Józef był jednym z prekursorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Był człowiekiem ogarniętym pasją głoszenia Dobrej Nowiny, nieustannie szukał nowych dróg ewangelizacji - w nowych miejscach i w nowy sposób. Wszędzie tam, dokąd jeździł wraz ze swoimi świeckimi współpracownikami, gdzie prowadził rekolekcje  i spotkania ewangelizacyjne - powstawały nowe grupy Odnowy w Duchu Świętym. 

Osoby, które go spotykały zostawały poruszone jego osobistym świadectwem - kapłana, całkowicie oddanego służbie Jezusowi i człowieka pełnego energii, humoru. Był dla tak wielu z nas przyjacielem, doradcą, spowiednikiem, kierownikiem duchowym.  

Nieustannie wskazywał nam drogę, otwarty na działanie Ducha Św - z jego inicjatywy w 1987 r. powstało dzieło Ośrodka Odnowy w Duchu Św. w Łodzi, rekolekcje w Wolborzu - gdzie połączył doświadczenie Odnowy Charyzmatycznej z dynamiką rekolekcji ignacjańskich.

Ojciec Józef jest autorem dziesięciotygodniowej formacji Seminarium wg książki "Życie w Duchu Świętym", jest także autorem wielu książek z serii Żyć dobrą nowiną.

 

 

Więcej informacji o ojcu Józefie znajduje się na stronie http://www.kozlowski.jezuici.pl

Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.