zaloguj się

Bibila Audio

 

 

"Biblia Audio powstała z trzech głównych powodów: Po pierwsze Biblia jest dziełem, o którym wiedzą wszyscy, ale nie wszystkim udało się ją przeczytać. W dobie cyfryzacji i coraz większych możliwości technologicznych, każdy powinien mieć do niej dostęp. Zdajemy sobie sprawę, że próba udźwiękowienia Księgi, wobec której raczej nie przechodzi się obojętnie, to wyzwanie, ale chcemy je podjąć, bo bez wątpienia warto. Po drugie: nasza inicjatywa ma wymiar społeczny. Ludzie jednoczą się wokół idei, w które wierzą, dlatego chcemy dać każdemu szansę na bycie częścią tego projektu. Czy to poprzez wpłacenie jakiejś kwoty na wspieram.to czy poprzez uczestnictwo w samych nagraniach, bo taka możliwość też będzie. To z kolei prowadzi do jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii. Biblia w cyfrowej postaci, zrealizowana na niespotykaną wcześniej skalę oraz przy udziale tak wielu aktorów, statystów, muzyków, a także zwykłych ludzi, to nasz wkład w kulturę dla przyszłych pokoleń – taki cyfrowy Pomnik z okazji 1050-lecia chrztu Polski.

Pomysł narodził się w głowie Krzysztofa Czeczota, założyciela firmy OSORNO, znanej dotychczas z realizacji takich audiobooków jak Krzyżacy, Karski, Karaluchy, Gra o Tron czy Blade Runner. Biblia jest dziełem, z którego czerpią wszystkie gatunki literackie, bogatym w wątki inspirujące twórców sztuki na przestrzeni wieków. Każdy o niej słyszał, ale niewielu tak naprawdę przeczytało Biblię. Realizacja tego projektu to pierwsza dźwiękowa adaptacja najważniejszej księgi w dziejach świata zrealizowane na taką skalę."
Źródło: www.bibliaaudio.pl

Posłuchaj więcej

Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.