zaloguj się

IV Pielgrzymka rowerowa do miejsca urodzin św. Faustyny – 24-25.08.2016

IV Pielgrzymka Rowerowa do Głogowca, domu rodzinnego św. Siostry Faustyny Kowalskiej, patronki miasta Łodzi zakończona.

 

24 sierpnia b.r. po raz czwarty ruszyła dwudniowa rowerowa pielgrzymka do Głogowca i Świnic Warckich, domu rodzinnego św. Siostry Faustyny Kowalskiej, patronki miasta Łodzi. Organizatorem wydarzenia byli członkowie Wspólnoty Mocni w Duchu. Pielgrzymi zgromadzili się na Pl. Niepodległości pod parafią p.w. św. Faustyny w Łodzi wczesnym rankiem, aby móc uczestniczyć we mszy świętej o godzinie 7:00. Wraz z błogosławieństwem pielgrzymi otrzymali ważne zadanie zawiezienia poza intencjami osobistymi, intencji dotyczących parafii oraz miasta Łodzi.

 

Pogoda sprzyjała pielgrzymom. Dotarli do Świnic Warckich przed planowanym czasem. O 15:00 uczestniczyli w Koronce do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny.

O godzinie 21:00 rozpoczęło się nocne czuwanie w domu rodzinnym Apostołki Bożego Miłosierdzia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, które trwały do godziny 5:00. 111 rocznica urodzin Mistrzyni życia duchowego przyciągnęła pielgrzymów z całej Polski. Wielu zabrało ze sobą swoje pociechy, aby pokazać im miejsce, w którym św. Siostrze Faustynie objawił się Jezus Miłosierny oraz gdzie spisała „Dzienniczek”. W godzinach czuwania goście licznie gromadzili się w jej małym pokoiku, aby doświadczyć bliskości wielkiej Mistyczki oraz Bożej obecności. Tej nocy niebo było niezwykle rozgwieżdżone, co nie uszło uwadze zadumanych pielgrzymów. Wielokrotnie podkreślali, iż samo niebo wskazuje na wyjątkowość tego miejsca.

Następnego dnia o godzinie 8:15 pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się przed domem rodzinnym św. Faustyny. Po Mszy pielgrzymi udali się na cmentarz parafialny w Świnicach Warckich, gdzie spoczywają rodzice Apostołki, Stanisław i Marianna Kowalscy. W południe pielgrzymi ruszyli w drogę powrotną do Łodzi. O godzinie 18:00 wzięli udział we Mszy Świętej w Kościele św. Faustyny na Pl. Niepodległości, która zakończyła 140 km rowerową pielgrzymkę do miejsca narodzin Sekretarki Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.