zaloguj się

Forum - relacja

Forum dla Dzieci „Módl się całym sobą” oraz sesja formacyjna „Modlitwa uwolnienia w praktyce”

W sobotę oraz niedzielę, 27 i 28 lutego 2016 r. w Łodzi odbyła się sesja formacyjna  „Modlitwa uwolnienia w praktyce”.

Wydarzenie to było poprzedzone pierwszym w Polsce, wyjątkowym forum dedykowanym dzieciom – „Módl się całym sobą”.  Do udziału w piątkowych warsztatach (26 lutego br.) zostały zaproszone dzieci w wieku od 7 do 12 lat.  Niespełna tysiąc młodych serc (w towarzystwie swoich opiekunów oraz wolontariuszy) uwielbiało Pana Boga modląc się m.in. poprzez taniec, czy śpiew. Na facebooku naszej wspólnoty możecie zobaczyć zdjęcia ze spotkania (https://www.facebook.com/mocniwduchu/posts/562831413875590), natomiast na stronie Zespołu Mocni w Duchu znajdziecie film (https://www.facebook.com/Zespol.Mocni.w.Duchu/videos/1270189612997277/) pokazujący siłę i radość z modlitwy najmłodszych uczestników forum.  Warto na co dzień pamiętać słowa Pana Jezusa: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego" (Mk, 10, 14-15). Forum pokazało, że przyprowadzając dzieci do Boga robimy nie tylko prezent najmłodszym, ale także nam, dorosłym. Możemy się uczyć od dzieci ich szczerości, otwartości i prostoty (w dobrym tego słowa znaczeniu), czy spontaniczności podczas dialogu z Panem Bogiem. Mamy nadzieję, że pierwsze forum dla dzieci w Polsce to dopiero początek! Radości z modlitwy dzieci nigdy nie ma za wiele :)

W sobotę i w niedzielę ojciec Remigiusz Recław SJ wygłosił cztery konferencje nt. pięciu kluczy prowadzących do uwolnienia wewnętrznego. Sesja była wzbogacona ćwiczeniami i pracami w grupach, które pomagały w praktyce doświadczyć modlitwy uwolnienia.

Modlitwa pięciu kluczy polega na otworzeniu pięciu zamków i prowadzi nas do błogosławieństwa Ojca, który jest dobry, miłosierny i kocha nas całym sercem. Czasem może się nam wydawać, że idąc za wolą Boga możemy przegrać, dlatego musimy „kombinować”. Wolimy rozpamiętywać zło, sądząc że to jest lekarstwo na nasze problemy, a tymczasem kontemplacja zła w niczym nam nie pomaga. Prawdziwe lekarstwo i wolność jest w Jezusie Chrystusie.  Niejednokrotnie naszym problemem w uzyskaniu wolności wewnętrznej jest  trudność w przebaczeniu. Wydaje się nam, że brak przebaczenia jest karą dla osoby, która w sposób zawiniony lub niezawiniony nas zraniła, a tymczasem trwając w braku przebaczenia ranimy samych siebie i zamykamy nasze serca w ograniczającej nas, a nie kogoś innego, klatce. Przebaczamy w imię Jezusa Chrystusa, który umarł za nas i pokazał nam co oznacza miłosierdzie. Robimy to po to, żeby naśladować kochającego nas Boga, a także po to, żeby wyjść z klatki, którą sami dla siebie przygotowaliśmy. Warte uwagi jest to, że przebaczenie dotyczy nas, jest aktem naszego serca. Nie ma znaczenia to, czy nadal jesteśmy w kontakcie z osobą której przebaczamy, czy ona nadal żyje, czy utrzymujemy ze sobą relację. Chodzi o naszą wewnętrzną decyzję. Przebaczenie nie oznacza, że zapomnimy o sprawie, będziemy czuć się komfortowo, ale że pomimo cierpienia będziemy w stanie dostrzegać dobro wypływające z przebaczenia. Dobro, którym jest miłosierdzie Pana Jezusa mówiącego:  „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” (Łk 23, 34).

Poniżej pięć kluczy składających się na modlitwę uwolnienia wg propozycji Neala Lozano (najważniejszym, kulminacyjnym momentem modlitwy jest klucz piąty):

  1. Wyznanie wiary i wzbudzenie żalu
  2. Przebaczenie
  3. Wyrzeczenie się zła
  4. Stanięcie w autorytecie Chrystusa
  5. Błogosławieństwo Ojca

 

Do udziału w modlitwie uwolnienia trzeba się naprawdę dobrze przygotować.  Pomimo, że w modlitwie biorą udział wystawiennicy, główny ciężar modlitwy i odpowiedzialność za swoje wybory, swoje życie, spoczywa na osobie, która o tę modlitwę prosi.

 Osoby, które są zainteresowane pogłębieniem tematu uwolnienia metodą pięciu kluczy, mogą przeczytać m.in. takie lektury:

Neal Lozano – „Modlitwa uwolnienia 1”, „Modlitwa uwolnienia 2”, „Modlitwa uwolnienia 3”, „Przeciwstawiajcie się diabłu”, „Serce Ojca”.

Jeżeli chcielibyście skorzystać z modlitwy uwolnienia w Łodzi, dowiedzieć się, gdzie jeszcze w Polsce są prowadzone takie modlitwy albo np. zgłosić Waszą posługę modlitwy o uwolnienie (podając miejsce spotkań, kontakt do Was oraz imię i nazwisko duszpasterza odpowiedzialnego za to dzieło), zapraszamy Was do odwiedzenia strony www.dom.jezuici.pl.

Życzymy  tak samo Wam, jak i sobie odwagi w przebaczaniu, koncentrowaniu się na miłości Boga, a nie na działaniu złego ducha.

/kajo/

 

Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.