zaloguj się

Skupienie wspólnoty - relacja

Skupienie wspólnoty było ważnym wydarzeniem integracyjnym dla Mocnych w Duchu. Rozpoczęło się modlitwą połączoną z tańcem, podczas której za wstawiennictwem świętych (m.in. św. Rocha, św. Karola) modliliśmy się przede wszystkim o dar jedności we wspólnocie, wzajemną troskę o siebie, aby mieć na względzie nie tylko siebie, ale i drugich. Ponadto modliliśmy się także o dar ewangelizacji dla każdego Mocnego, aby każdy Mocny świadomie brał udział w misji szerzenia Bożego Królestwa. Po radosnej wspólnej zabawie i modlitwie, był czas na modlitwę osobistą - medytację, której owocem miało być uświadomienie sobie, a może nawet odkrycie własnych darów, którymi moglibyśmy służyć innym. Następnie każdy miał możliwość zapisania wybranego daru własnego na mapie darów wspólnoty, dzięki czemu mogliśmy odkryć jak wiele mamy razem i że warto działać wspólnie dla większego dobra. Istotnym punktem spotkania była przerwa na tzw. „małe co nieco” tj. słodkości oraz kawę i herbatę, kiedy to była możliwość porozmawiania na tematy osobiste i zawarcie nowych znajomości. Po serdecznych i ciepłych rozmowach wysłuchaliśmy konferencji o. Remigiusza dot. mówienia świadectwa. . Prawidłowe świadectwo ma na celu oddanie chwały Bogu i dziękczynienie Mu. Powinno być krótkie tj. trwać ok. 3 minut, radosne, skoncentrowane na Chrystusie. Ojciec wyróżnił świadectwo z całego życia, które warto sobie przygotować i być gotowym do jego powiedzenia, gdy zaistnieje taka konieczność, świadectwo tematyczne oraz świadectwo z wydarzenia np. z rekolekcji, ewangelizacji, do których powiedzenia możemy zostać zaproszeni spontanicznie, które bardziej można nazwać „dzieleniem się”. Następnie w małych grupkach dawaliśmy świadectwo o zmianach jakie w nas zaszły w związku z przynależnością do Mocnych w Duchu. Zwieńczeniem skupienia była Eucharystia, która umocniła nas na drodze wiary i bycia we wspólnocie.

 

                                                                                                                                 opr. kk

Zdjęcia ze skupienia wspólnoty znajdują się tutaj.Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.