Drodzy,

kilka miesięcy temu przyszło nam stanąć w obliczu nowej rzeczywistości, która dla wielu z nas jest rzeczywistością trudną. Doświadczamy tej rzeczywistości w sposób bardzo różny i w wielu przypadkach możemy czuć się zagubieni w nowym świecie. W takich okolicznościach przychodzą na myśl słowa naszego rodaka:

„Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne. Tylko dziś jest twoje”

 JPII

Jednocześnie wiemy, że nasz Pan wielokrotnie budował wspaniałe rzeczy na zgliszczach. Nie raz ożywiał martwe kości i nie raz podnosił z otchłani tych, którzy Jemu ufają i Jego Imienia wzywają.

Jego obietnica jest cały czas aktualna:

„Jeśli mnie miłujecie, będziecie zachowywać Moje przykazania. A Ja poproszę Ojca i da wam innego Orędownika, aby był z wami na wieki, Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi i nie zna. Wy Go znacie, bo przebywa z wami i w was będzie”

                                                                                              (J 14, 15-17; Biblia Ekumeniczna 2018)

Będąc otwartymi na poruszenia Ducha Świętego rozeznaliśmy, że potrzebne jest kontynuowanie posługi modlitwy wstawienniczej. Nie możemy się spotkać na takiej posłudze w pełni, w tradycyjnej formie ze względu na ograniczenia sanitarne ale możemy posługiwać za pośrednictwem Internetu.

Dlatego stworzyliśmy na platformie Webex przestrzeń, w której jest możliwe odbycie modlitwy wstawienniczej z zachowaniem intymności i prywatności. Przeprowadziliśmy już kilka takich modlitw z udziałem wystawienników i wszyscy deklarują, że doświadczenia na modlitwie w online były bardzo pozytywne. Poniżej zamieszczamy krótkie świadectwa osób, które skorzystały z tej formy posługi:

„Modlitwę nade mną odbieram w sposób bardzo pozytywny. Doświadczyłem Boga i Jego obecności przez ten sposób modlitwy. Słowa modlitwy które były wypowiadane powodowały takie samo poruszenie w sercu jak modlitwa prowadzona tradycyjnie.”

Grzegorz

„Dla mnie, zarówno jako wystawiennika,  jak i osoby omadlaniej ta forma modlitwy daje duży komfort. Nie ma rozproszeń, można się skupić na słuchaniu.”

Monika

Jak skorzystać z posługi? Osoba chcąca skorzystać z posługi powinna wysłać maila na adres wstawiennicyonline@gmail.comTermin modlitwy – wtorki i czwartki w godz. 19-21.

W odpowiedzi jeden z Moderatorów skontaktuje się z osobą proszącą o modlitwę w celu ustalenia terminu modlitwy. Obecnie modlitwy odbywają się we wtorki i czwartki od godziny 19 do 21. Osoba chętna otrzyma zaproszenie do wirtualnego pokoju formie linku, dlatego konieczne jest aby penitent posiadał smartfon, tablet, laptop lub komputer stacjonarny z dostępem do Internetu oraz kamerę internetową. Połączenie jest szyfrowane a do zadań moderatora należy między innymi dbanie o to aby w spotkaniu online uczestniczyły jedynie osoby zaproszone czyli penitent, dwóch wystawienników i moderator, który również jest wystawiennikiem.

Regulamin i formularz kontaktowy znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy do skorzystania z posługi

Błogosławionego dnia

Mocni w Duchu Wstawiennicy On-line

04.06.2020

BEATA