• Informujemy, że spotkania modlitewne w sierpniu będą odbywały się w sali teatralnej, a ich uczestnicy zobowiązani są do noszenia maseczek, zakrywających usta i nos. Przeczytajcie słowa, które w związku z tą decyzją skierował do nas o. Jacek Olczyk:

Kochani Mocni w Duchu,
Zdecydowałem, że w sierpniu na nasze poniedziałkowe spotkania modlitewne będziemy przychodzić do Sali Teatralnej. Nie jest to łatwa decyzja. Są „za” i „przeciw”.
Po modlitwie, różnych rozmowach i konsultacjach, wierzę, że na ten moment więcej pożytku duchowego dla naszej Wspólnoty przyniesie powrót do Sali Teatralnej, zwłaszcza, że mamy możliwość powrotu do niej. Sala Teatralna to nasze miejsce. Dystans „prowadzący – uczestnik” jest krótszy. W przebieg spotkania bardziej mogą angażować się nie-prowadzący.
Te duchowe elementy są nie do przecenienia, zwłaszcza po tak trudnym czasie, który mieliśmy.
Jednocześnie chcę Was zachęcić do roztropności. Na ostatnich spotkaniach znacznie mniej osób nosi maseczki, mimo że przychodzi nas coraz więcej. Korzystajmy podczas spotkań z maseczek, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo własne i innych. Z tygodnia na tydzień pytajmy się Boga, czy zaprasza nas do przyjścia na spotkanie, czy też do udziału przez Internet. Zwłaszcza, jeśli mielibyśmy jakiekolwiek objawy typu podwyższona temperatura, kaszel itd. Pamiętajmy, jest to wyraz miłości względem bliźniego i troski o niego.
Z uwagi na to, jak szybko zmienia się sytuacja w Polsce i na świecie powracamy do Sali Teatralnej na sierpień. Na początku września będę weryfikował tę decyzję, biorąc pod uwagę decyzje władz państwowych oraz kościelnych.
Tymczasem niech Was Pan błogosławi i do zobaczenia już niedługo 🙂 

Jacek Olczyk SJ

 

Błogosławionego tygodnia!

ANIA