• Przypominamy, że spotkania modlitewne w sierpniu odbywają się w sali teatralnej, a ich uczestnicy zobowiązani są do noszenia maseczek, zakrywających usta i nos. Oto słowa, które w związku z tą decyzją skierował do nas o. Jacek:
  Kochani Mocni w Duchu,
  Zdecydowałem, że w sierpniu na nasze poniedziałkowe spotkania modlitewne będziemy przychodzić do Sali Teatralnej. Nie jest to łatwa decyzja. Są „za” i „przeciw”.
  Po modlitwie, różnych rozmowach i konsultacjach, wierzę, że na ten moment więcej pożytku duchowego dla naszej Wspólnoty przyniesie powrót do Sali Teatralnej, zwłaszcza, że mamy możliwość powrotu do niej. Sala Teatralna to nasze miejsce. Dystans „prowadzący – uczestnik” jest krótszy. W przebieg spotkania bardziej mogą angażować się nie-prowadzący.
  Te duchowe elementy są nie do przecenienia, zwłaszcza po tak trudnym czasie, który mieliśmy.
  Jednocześnie chcę Was zachęcić do roztropności. Na ostatnich spotkaniach znacznie mniej osób nosi maseczki, mimo że przychodzi nas coraz więcej. Korzystajmy podczas spotkań z maseczek, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo własne i innych. Z tygodnia na tydzień pytajmy się Boga, czy zaprasza nas do przyjścia na spotkanie, czy też do udziału przez Internet. Zwłaszcza, jeśli mielibyśmy jakiekolwiek objawy typu podwyższona temperatura, kaszel itd. Pamiętajmy, jest to wyraz miłości względem bliźniego i troski o niego.
  Z uwagi na to, jak szybko zmienia się sytuacja w Polsce i na świecie powracamy do Sali Teatralnej na sierpień. Na początku września będę weryfikował tę decyzję, biorąc pod uwagę decyzje władz państwowych oraz kościelnych.
  Tymczasem niech Was Pan błogosławi i do zobaczenia już niedługo 🙂

  Jacek Olczyk SJ

 • 12 sierpnia podejmujemy post wspólnotowy w intencji rekolekcji, które trwają w Porszewicach, naszej szkoły podstawowej, rozpoczynającej działalność od września, oraz o dobre przygotowanie forum charyzmatycznego.
   
 • Pilnie potrzebna pomoc dla Karoliny – 36-letniej samotnej, bardzo dzielnej mamy ośmioletniej Amelki i jedenastoletniego Kuby. Karolina jest osobą niepełnosprawną ruchowo (4 lata temu straciła nogę). Po 12 sierpnia musi razem z dziećmi opuścić wynajmowany przez siebie pokój, a proponowany przez miasto lokal wymaga generalnego remontu. Pomóc można na różne sposoby: rzeczowo, finansowo, swoją pracą. Szczegóły: https://fundacjaktos.pl/zaangazuj-sie/pomoz-teraz/gosia-i-jej-dzieci-wkrotce-straca-dach-nad-glowa
  Jeśli chcesz pomóc bez czytania szczegółów, napisz: maja@fundacjaktos.pl
 • 5 września druga edycja Łódzkiego Jerycha, czyli akcja omadalnia miasta na rowerach. Potrzebna jest pomoc organizacyjna w kwestii:
  a) zasobów ludzkich
  – 14 osób do kierowania rowerzystami przy parafiach  – stacjach (przywitanie, herbata) – 2 osoby na jedną stację. Zgłoszenia: joannawladyszewska@gmail.com
  – osoby do promocji wydarzenia (dystrybucja ulotek, zachęta – każdy w swojej parafii) w dniach 20-30 sierpnia. Zgłoszenia: sylwia.andr@gmail.com
  – mężczyźni, którzy zbudują konstrukcję z nagłośnieniem, poprowadzą Różaniec, będą pilnowali bezpieczeństwa na finałowym uwielbieniu. Zgłoszenia: maxior58@gmail.com
  – kamerzyści
  b) zasobów materialnych
  – scena; zgłoszenia: joannawladyszewska@gmail.com
  – pick-up, półciężarówka z plandeką, która pomieści 2-4 osoby; zgłoszenia: kasiadezo1@op.pl
  – pieniądze na organizację (koszt 2-3 tys. zł, ze sceną 20 tys. zł). Nr konta do wpłat: 96 2130 0004 2001 0459 1020 0001 (po najbliższym spotkaniu odbędzie się zbiórka).
   
 • Na 19 września planujemy nasze wspólnotowe spotkanie w Zofiówce. Więcej informacji w późniejszym czasie.
 • Dostępne są już bluzy „Educated by Jesus”, które będą nosili uczniowie naszej szkoły. Oprócz wersji dziecięcych mamy też męskie i damskie. Zapraszamy do zamawiania: http://szkolawlodzi.jezuici.pl/index.php/o-szkole/bluzy 

 

Błogosławionego tygodnia!

ANIA