• W najbliższą niedzielę (19 maja) odbędą się wybory nowego lidera wspólnoty. Bardzo prosimy o modlitwę w tej intencji i o post w środę (15 maja).
  Zgłoszeń kandydatów można dokonywać mailowo na adres o. Pawła: pawel.sawiak@jezuici.pl.

    Wybory, do których uprawnione są osoby zaangażowane w posługi wspólnotowe, rozpoczną się o godzinie 17.20 prezentacją            kandydatów w sali teatralnej. Po wspólnej mszy św. odbędzie się głosowanie.

 • 18 maja na Jasnej Górze odbędzie się Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i Środowisk Ewangelizacyjnych: Charis, czyli strumień łaski oraz Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Szczegółowy program wydarzenia: https://www.odnowa.org/?p=5393
  Posługa dystrybucji prosi o pomoc na miejscu, w Częstochowie. Potrzeba 2 – 3 mężczyzn, którzy po zakończeniu czuwania poświęcą 15-20 minut, żeby pomóc w złożeniu namiotów i spakowaniu stoisk. Osoby, które wybierają się na czuwanie i chciałyby włączyć się w tę posługę, proszone są o podejście do naszego stoiska na wałach.

 

 • 9 czerwca (niedziela) w Zofiówce odbędzie się spotkanie dla osób, które są we wspólnocie nie dłużej niż rok. Będzie można pobyć ze sobą, poznać lepiej siebie nawzajem i „Mocnych w Duchu”. Zapisy chcących wziąć udział w tym skupieniu przyjmowane są mailowo: nowimocni@gmail.com, a także będą zbierane po spotkaniach modlitewnych.

 

 •  29 czerwca (sobota) zapraszamy do modlitwy za nasze miasto podczas jazdy rowerami. Zatrzymamy się w 7 parafiach, w związku z czym potrzebujemy chętnych do pomocy w przygotowaniach: robieniu kanapek, promowaniu wydarzenia i zapraszaniu lokalnej społeczności do rowerowej pielgrzymki. Szukamy także osoby, która ma pomysł na techniczną organizację modlitwy na głos w trakcie jazdy na rowerze; potrzebujemy głośników, a także rozplanowania różańca na całą drogę.
  Kontakt – Asia Władyszewska, joannawladyszewska@gmail.com
  Przystanki planujemy w następujących parafiach:
 1. Kościół Najświętszej Eucharystii – Ks. Jerzego Popiełuszki 9
 2. Kościół św. Jan Ewangelisty – Kazimierza Odnowiciela 5
 3. Kościół św. Elżbiety Węgierskiej i bł. Anastazego Pankiewicza – Pankiewicza 15
 4. Kościół Najświętszego Sakramentu – Sobótki 11
 5. Kościół Matki Bożej Bolesnej – Pasjonistów 23
 6. Kościół Zesłania Ducha Świętego – Piotrkowska 2
 7. Kościół św. Wojciecha – Rzgowska 242

Dobrego tygodnia!

ANIA