* Trwa formacja biblijna. Nasze zadanie na ten tydzień to przeanalizowanie własnego życia i Boskiej ingerencji w nie w odniesieniu do historii biblijnej. Przeczytajmy 1. rozdział Ewangelii św. Mateusza i przyjrzyjmy się, jak Bóg wchodzi do swojej rodziny i zaprasza do niej każdego z nas.

Kolejne spotkanie odbędzie się 10 grudnia w sali teatralnej. Po spotkaniu grupki dzielenia.

*17 grudnia spotykamy się na wspólnotowej Wigilii. Tradycyjnie prosimy, aby każdy przyniósł ze sobą coś na stół wigilijny (mile widziane ciasteczka, pokrojone ciasta, sałatki, owoce, soki; pamiętajcie – nie ma możliwości podgrzania dań). Potrawy przynosimy do kawiarenki, najlepiej kilkanaście minut przed Mszą.
Chętni do pomocy w przygotowaniu naszej wspólnej uczty mogą zgłaszać się mailowo: imprezy_mocni@wp.pl albo przyjść do kawiarenki 17 grudnia ok. godz. 16.30-17.00 lub nawet później.  

* 24 grudnia i 31 grudnia spotkań nie będzie. Zapraszamy natomiast na Bal Sylwestrowy w BOSKIM Towarzystwie. Zapisy w dwa najbliższe poniedziałki po spotkaniach modlitewnych bądź mailowo: mocni.sylwester@gmail.com. Chętni do posługi jak zwykle mogą liczyć na cenę promocyjną!

* W piątek 7 grudnia o 17.00 w ramach Szkoły Charyzmatów spotkanie na temat: Moje rozeznawanie we wspólnocie Kościoła. W programie medytacja, konferencje, warsztaty i Msza św. Zapraszamy do sali teatralnej.

* Również w piątek 7 grudnia o 19.00 kolejne spotkanie animatorów (sala św. Ignacego). Jeśli chciałbyś posługiwać we wspólnocie, a nie wiesz, od czego zacząć – przyjdź! Tym razem podejmiemy temat ignacjańskiego rachunku sumienia.

* 10 grudnia po spotkaniu planujemy zbiórkę na rzecz dzieci z Anieliska (również z wykorzystaniem terminali do kart płatniczych). Od nowego roku świetlica pozostanie bez dofinansowania – kończy się umowa z Urzędem Miasta, a nowy konkurs jeszcze nie został ogłoszony. Nasze datki pomogą dzieciom przetrwać dni bez obiadów w szkole oraz przygotować wspólną wieczerzę. Więcej o działalności świetlicy: http://www.anielisko.pl/

* Rozpoczął się proces beatyfikacyjny o. Józefa Kozłowskiego. W liście wystosowanym do wspólnoty z tej okazji o. Paweł pisze:
[…] Przede wszystkim potrzebna jest Wasza modlitwa. Co do jej formy czy częstotliwości – pozostawiam to do Waszego wspólnotowego rozeznania. Ważne jest jednak, aby była to modlitwa WSPÓLNOTOWA i by strumień modlitwy płynął równolegle z przebiegiem prac, związanych z procesem beatyfikacyjnym. Potrzeba także rąk do pracy! W pierwszej kolejności – do przepisywania plików audio z nagraniami wszelkich przemówień Ojca […] W ten rodzaj pracy może zaangażować się praktycznie każdy, kto posiada komputer, wolny czas i umiejętności językowe, pozwalające na w miarę sprawne i bezbłędne pisanie (niewymagane są umiejętności redakcyjne i edytorskie). Z uwagi na to, że głoszone przez o. Kozłowskiego treści są głęboko duchowe – z pewnością możliwość ich przepisywania można potraktować jako zaproszenie na duchową ucztę i pisząc – jednocześnie modlić się nimi. […]. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło proszone są o kontakt z Beatą Zienczyk (beatazienczyk@gmail.com), która odpowie na szczegółowe pytania i będzie koordynowała prace, związane z przepisywaniem plików audio.

* Jak widzicie, nasza strona internetowa funkcjonuje już w nowej odsłonie. Jeśli chcielibyście podzielić się w związku z tym jakimiś spostrzeżeniami, piszcie na adres: http://wspolnota.mocniwduchu.pl/

* Zachęcamy do prenumeraty Szumu z Nieba – koszt to 28 zł w wersji papierowej, 12 zł w elektronicznej. To świetny prezent dla bliskiej osoby i dobry sposób na ewangelizację. W naszym dwumiesięczniku znajdziesz tematy dotyczące duchowości, rozeznawania, wspólnoty; dotykamy ważnych dla każdego treści; prezentujemy wywiady z niezwykłymi gośćmi. Więcej: http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/

* 54 osoby z Mocnych w Duchu wyruszyły na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Pamiętajmy o nich w osobistej modlitwie.

 

ANIA