Smutek zamieniam w radość, Ty obecny wśród nas, Dzień mam dobryAnioł Stróż – te piosenki znają wszyscy, którzy choć raz trafili na „Mocnych w Duchu”. Teraz przyszła kolej na najmłodszych – 28 września blisko 300 dzieci z całej Polski wzięło udział w zajęciach muzycznych prowadzonych przez muzyków związanych z zespołem „Mocni w Duchu”. Na warsztat wzięli właśnie te najpopularniejsze utwory, które otwierają na moc Bożej łaski, budzą radość i dają nadzieję.

​Uczniowie szkół podstawowych nie tylko uczyli się śpiewać, ale mieli możliwość szlifowania umiejętności gry na różnych instrumentach.

Zajęcia przeznaczone były dla dzieci, które mają już doświadczenie muzyczne i posiadają swoje instrumenty. Na przykład na warsztacie gitary wymagana była płynność w zmianach funkcji, w tym również funkcji barowych, natomiast dzieci grające na smyczkach musiały posiadać umiejętność czytania nut. Do sekcji perkusji wymagana była choć minimalna praktyka gry na tym instrumencie (w scholi, ognisku muzycznym czy w szkole).
Co roku zainteresowanie warsztatami muzycznymi dla dzieci prowadzonymi przez Mocnych w Duchu jest tak duże, że organizatorzy postanowili utworzyć jeszcze jedną jesienną edycję warsztatów, która odbędzie się już 19 października.

Miejsce Warsztatów:
Sale przy kościele oo. Jezuitów w Łodzi, ul. Sienkiewicza 60.

Więcej informacji i zapisy na:  http://mocni.jezuici.pl/warsztaty-muzyczne/dla-osob-powyzej-16-roku-zycia/zapisy-t

  JUSTYNA