zaloguj się

Szkoła posługi: „Słowo Boże”, 21.10.2016

W październikowej Szkole Posługi podejmowany był temat Słowa Bożego.
Bardzo istotne w życiu jest by budować na trwałym fundamencie. Co nim jest? Tylko budowa z Bogiem gwarantuje budowanie o dobrych podstawach. W każdej sytuacji, gdy podejmujemy decyzje, wahamy się, coś wali się w naszym życiu, warto odnieść się do fundamentów. Czy to, co robię służy chwaleniu Boga i służeniu Mu? Czy przybliża mnie to do zbawienia? Czy wykorzystuję wszystko by to osiągnąć?


Słowo Boże jest mądrością daną Nam, dzięki której możemy budować nasze życie na trwałych fundamentach. Słowo ma moc i nas przemienia: „ Przemieniajcie się poprzez odnawianie umysłu”. Bóg nas zachęca, by codziennie szukać Jego słów w Piśmie Świętym.  Mówi: „Nawróćcie się a otrzymacie Ducha Świętego” – każdego dnia wzywa do nawrócenia. Wszystko, co mówi Pan realizuje się: „A słowo ciałem się stało…”


Słowo Boże jest ciągle żywe i służy nam, na co dzień w naszych rodzinach, wspólnotach, kościołach, gdy potrzeba pomysłu jak rozwiązać daną sytuację, jak postąpić czy jak poprowadzić spotkanie modlitewne.  Daje nam siłę do działania czy pokrzepienie na trudne czasy. Dlatego sięgajmy po Pismo Święte jak najczęściej i czerpmy z niego, co najlepsze by budować nasze życie na trwałych podstawach. A gdy przyjdą wichry i burze nasza budowla będzie stać dalej.
                                                                                          

 opr. Dominika.K.

Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.