zaloguj się

W dniu 28 stycznia odbyło się w Sali Teatralnej przy kościele Jezuitów w Łodzi skupienie dla kobiet „ROZŁÓŻ SKRZYDŁA I SIĘGNIJ NIEBA”. Prowadzącą wydarzenie była Rose Moyer z USA. Przybyło na nie około 250 pań. Był to inspirujący czas nauczania, modlitwy i budowania wspólnoty. Wiele kobiecych serc zostało poruszonych przez Boga.

Warto zastanowić się w samotności („na osobności”) nad pytaniami i refleksjami, które podarowała nam Rose.

Czy zastanawiałaś się, „Co jest dla Ciebie najważniejsze?”, jakie wartości wyznaczają kierunek Twoich działań? Rose dzieliła się, że dla niej ważna jest wiara w Boga, rodzina, praca, natura, służba w kościele. Zachęciła nas do odpowiedzi na następujące pytania: Kim jestem? Dokąd idę? Jakie są przekonania według, których chcę prowadzić życie? Jakie są powody mojego płaczu? Za co oddałabym życie?

Bardzo ważne, abyś poznała samą siebie, „Usłyszała siebie i Boga”. Jako katoliczki tęsknimy za sercem czystym, chcemy podążać za Panem. Potrzebujemy intymnej relacji z Bogiem. Więź z Nim nawiązujemy na modlitwie, gdy nasze serce otwiera się na rozmowę z Panem, ufa w Opatrzność Bożą. Pan zachęca nas, abyśmy przy każdej sposobności modliły się w duchu. Formy modlitwy są różne: uwielbienie, prośba, dziękczynienie, wstawiennicza, różaniec, zagłębianie się w Słowo Boże. Kiedy duszę odkrywamy przed Bogiem, przyjmujemy Jego działanie to promieniujemy Nim w codzienności, otwieramy się na nowy wymiar życia, który jest pełen sensu i głębi. Wszystko, co robię może być modlitwą, zwyczajne czynności: mycie naczyń, gotowanie obiadu, pranie.

Często kluczem do szczęścia jest przebaczenie „Przebacz, aby rozłożyć skrzydła”. Patrz na przykład Maryi i Elżbiety. Kobiet, które miały bliską więź, pomagały sobie. Radowały się swoją obecnością. W piękny sposób wypełniały wolę Bożą.

Warto, abyś pamiętała, że „Masz wielki wpływ na innych”, Twoim zadaniem jest bycie dłońmi i stopami Jezusa. Ważna jest również pamięć o osobach, które nauczyły Cię służyć. Wspominanie takich osób z wdzięcznością. Zastanów się Jak służysz Bogu, samej sobie, rodzinie, przyjaciołom? Czy służba sprawia Ci radość i przyjemność, a może czujesz się nią przytłoczona?

Pamiętaj, że kobietą pełną siły jesteś, gdy klękasz przed Bogiem; wykazujesz odwagę mimo lęku; odnajdujesz w sobie to, co najlepsze, aby inni mogli z tego skorzystać; błędy traktujesz jak błogosławieństwo od Boga; dajesz złapać się Bogu, gdy się potkniesz; jesteś wymalowana Bożą Łaską; podróż czyni Cię silną.

Pamiętaj, że „Jesteś światu potrzebna”. Bóg pragnie wraz z Tobą zmieniać świat. Nie martw się. Życie staje się łatwiejsze, gdy nauczysz się przyjmować przeprosiny, które nigdy nie nastąpiły. Jezus z Krzyża przebaczył tym, którzy Go zranili.

Spotkanie z Rose zakończyłyśmy Drogą Krzyżową. Wspominałyśmy bolesne kroki Jezusa, które doprowadziły Go do śmierci, a ostatecznie do chwalebnego Zmartwychwstania.

 

Na zakończenie o. Remigiusz odprawił Mszę Świętą i przekazał nam Słowa od Jezusa:

„Jeżeli spotka Cię burza, możesz spać”.

Trwajmy w duchu wdzięczności za głębie i prostotę nauczania, które pomogło nam zbliżyć się do Boga. Chwała Panu za ten piękny czas!!!

 

opr. Klaudia Król

Wydawnictwo: Książki i Płyty | Zespół Mocni w Duchu | Szum z Nieba | o. Józef Kozłowski SJ | Dom Miłosierdzia

Ta witryna korzysta z plików cookie, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.