W środę 10 kwietnia zakończył się drugi dzień ewangelizacyjnego spotkania Arena Młodych, którego organizatorem i pomysłodawcą był ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. W tym roku wydarzenie oparte było o słowo Boże z Ewangelii opowiadające o spotkaniu Jezusa z Samarytanką przy studni Jakuba.

Dlaczego Jezus chce się z nami spotkać? – wyjaśniał arcybiskup. I odpowiedź jest tylko jedna. Dlatego, że nas kocha. Nie ma innej odpowiedzi. Uczniowie dziwili się, że Jezus rozmawia z samarytańską kobietą. On ją kocha – tłumaczył arcybiskup. I to widać w tym, że to On najpierw zaczyna rozmowę. Jezus z nami zaczyna rozmowę i to On zawsze zaczyna. Im bardziej mnie się nie chce, tym bardziej Jemu się chce. I zobaczcie w tej  Ewangelii jest kluczowe: Jak zaczyna?  Daj mi pić! Jezus ustawia się w roli kogoś, kto potrzebuje. Jezus mówi tej kobiecie: Potrzebuję Cię!

Rozumiem jak bardzo wam młodym zależy na miłości i dlatego chcę wam przekazać: każda ludzka miłość jest jakoś zawodna. – tłumaczył dalej arcybiskup. – Ale jest Miłość, która cię nie zawiedzie. To jest spotkanie z Jezusem!

TRANSMISJA ZE ŚRODOWEGO SPOTKANIA

Podobnie  w pierwszym, jak i w drugim dniu Areny Młodych, swoim doświadczeniem pracy i świadectwem wiary podzielił się z młodymi uczestnikami spotkania profesor Jacek Moll – kardiochirurg zatrudniony w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Spotkanie zakończyło się wspólnym uwielbieniem Jezusa przy Najświętszym Sakramencie. Każdy młody uczestnik otrzymał pamiątkową kopię obrączki przypominającej o 900 – letnim istnieniu chrześcijaństwa na naszej polskiej ziemi, a która ma mu świadczyć o prawdziwej relacji z Jezusem.

FOTORELACJA Z WYDARZENIA

BEATA