Za nami Forum Charyzmatyczne „Od cierpienia do uzdrowienia”, które odbyło się w dniach 4 – 5 października 2019 r. w Parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 60. To były dwa dni modlitwy, uwielbiania, wsłuchiwania się w Słowo Boże i konferencji. Po tak intensywnym i rozmodlonym czasie z udziałem Marcina Zielińskiego ze wspólnoty Głos Pana ze Skierniewic możemy spodziewać się wielkich owoców działania Ducha Świętego w naszych rodzinach, miejscach pracy, parafiach i wspólnotach.

O. Remigiusz Recław SJ podczas homilii wygłoszonej w drugim dniu forum zachęcał nas do tego, aby człowiek swoją postawą i zachowaniem zanosił Chrystusa innym bliźnim. Mamy dwie postawy w naszych wspólnotach – dawców i biorców. Nie chodzi o organy, ale chodzi o naszą wiarę, życie, o styl naszego postępowania. Biorca to jest taka osoba, która przychodzi i chce się jak najwięcej nakarmić duchowo, uważając, że to jest tak, jak z akumulatorem. Im dłużej się nakarmię, tym dłużej wytrzymam. Natomiast w rozwoju duchowym ważne jest, aby taką postawę zamienić na postawę dawcy. Dając z siebie, dając z Boga, który jest we mnie, Bóg nam ładuje ten akumulator cały czas…

Podczas modlitwy o uzdrowienie z udziałem młodego charyzmatyka Marcina Zielińskiego Bóg uzdrawiał chorych, którzy oddali swoje życie Jezusowi.

Forum się skończyło, ale to dopiero początek drogi dla wielu uczestników spotkania. Bóg otworzył i poruszył wiele serc na nowe sygnały działania Ducha Świętego. Uczestnicy rozjechali się w różne strony, aby głosić i wypełniać to, co usłyszeli podczas dwudniowego skupienia.

TRANSMISJA Z KONFERENCJI – cz. 1

  BEATA