12 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie odbyła się pierwsza w historii ARENA RODZIN. Na to spotkanie ewangelizacyjne przybyło wiele  małżeństw sakramentalnych i niesakramentalnych z dziećmi z Łodzi i okolic, którzy poprzez wspólną modlitwę małżeńską i rozważanie Słowa Bożego pogłębili relację ze sobą i Jezusem.

 

Spotkanie  prowadzone było przez przedstawicieli Domowego Kościoła i zespół Mocni w Duchu, a do jego współtworzenia w sposób aktywny zaproszony był każdy z uczestników. Słowo Boże, które przewodziło spotkaniu, oparte było o Ewangelię Św. Jana – Objawienie Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej.

Macie prawo dziwić się wszystkim elementom tego wydarzenia – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś. Co to za spotkanie rekolekcyjne, na którym się tańczy, na którym malują na piasku? O co w tym wszystkim chodzi? Tym co nas prowadzi jest Ewangelia z Kany Galilejskiej. To jest Ewangelia, która zaczyna się od zachwytu Boga nad miłością, jaka jest między mężczyzną, a kobietą, mało powiedzieć zachwytu, ona zaczyna się od obecności Jezusa w samym środku miłości, między mężczyzną, a kobietą. Odbywało się wesele i była tam matka Jezusa i był też Jezus i byli Jego uczniowie. Bo tak jest właśnie z Panem Bogiem, że miłość, małżeństwo, rodzina to są wszystko obszary fascynacji Pana Boga. Bóg jest zafascynowany tym dobrem, jakim jest miłość, miedzy mężczyzną, a kobietą. BÓG JEST ZAFASCYNOWANY RODZINĄ. Bóg się bardzo chętnie daje zaprosić do środka tego doświadczenia… 

Oprócz nauczań arcybiskupa Grzegorz Rysia program ARENY RODZIN obejmował także: modlitwę, adorację, obrazy piaskiem malowane przez Katarzynę Perkowską, Drogę Krzyżową oraz niespodzianki, między innymi przygotowane przez dzieci podczas ich programu w małej hali.

Właśnie tuż przed rozpoczęciem spotkania, każdy z rodziców mógł powierzyć swoje dzieci w wieku 7-12 lat pod opiekę wspólnoty Mocni w Duchu, którzy dla najmłodszych przygotowali równolegle specjalny program obejmujący m.in.: pantomimę o przyjacielu, koncert Małego Chóru Wielkich Serc oraz różnorodne warsztaty ewangelizacyjne dostosowane do wieku małych uczestników.

Spotkanie zakończyła Droga Krzyżowa do Parafii Chrystusa Króla w Łodzi.

Zobacz FOTORELACJĘ i całą TRANSMISJĘ ze spotkania.

HOMILIA KSIĘDZA ARCYBISKUPA GRZEGORZA RYSIA DO RODZIN W ŁÓDZKIEJ ATLAS ARENIE

BEATA